-
 Archiwum - lipiec 2005
-
-
16.07.2005
Dzisiaj chcę polecić Wam lekturę na lato. Jest to książka dobrze Wam znanego Wojciecha Szalkiewicza "Marketing polityczny. Barwy walki". Książka, napisana z dużą lekkością i poczuciem humoru zostanie już wkrótce zaprezentowana na stronie. Tymczasem, aby zachęcić Was do lektury polecam przeczytać jej fragment "Śmiechu mi trzeba na te dziwne czasy...". Zapraszam do działu "Artykuły".

20.07.2005
Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj zapraszam do działu "Książki, które polecam", gdzie odnajdziecie nową książkę Wojciecha Szalkiewicza "Marketing polityczny. Barwy walki". Lektura lekka, przyjemna i w wielu fragmentach zabawna tak więc w sam raz na letni wypoczynek. :) Polecam!
Książka zawiera teksty - artykuły, które publikowalismy już na stronie. Można je odnaleźć w dziale "Książki, które polecam" oraz "Artykuły".
Kampania wyborcza trwa, a wraz z nią trwa wyścig sondażowy. Prawie codziennie publikowane są wyniki sondaży przedwyborczych i prawie zawsze różnią się one od siebie, często w sposób bardzo znaczący. Jak więc jest z tymi sondażami? Które z nich są prawdziwe, a które są manipulacją? Odpowiedź znajdziemy w artykułach Tomasza Pietrygi i Katarzyny Rychter "Badania Opinii Społecznej. Wyborcze przepowiednie. Czy wierzyć sondażom?" oraz "Badania Opinii Społecznej. Wiele zależy od metody badawczej. Czy należy ufać sondażom?", które niedawno opublikowała Gazeta Prawna. Zapraszam do działu "Artykuły".
 


(C) MACIEJ RATAJCZAK 2005 WOLSZTYN