-
 Archiwum - maj 2005
-
-
4.05.2005
Długi weekend zapoczątkował kampanię wyborczą kilku kandydatów. Do stawki składającej się z Lecha Kaczyńskiego, Andrzeja Leppera i Zbigniewa Religi dołączyli: Donald Tusk i Marek Borowski. Więcej o inauguracji walki wyborczej w dziale PREZYDENT 2005. Znajdziecie tam m.in. pierwszy spot telewizyjny tych wyborów - film komitetu wyborczego Lecha Kaczyńskiego.

13.05.2005
Kolejne informacje o kandydatach w najbliższych wyborach prezydenckich - PREZYDENT 2005
W TVP pojawiła się pierwszy w historii polskiego marketingu politycznego spot reklamowy partii politycznej, przygotowany i emitowany poza czasem kampanii wyborczej. Jest to reklama Prawa i Sprawiedliwości, w której główna role gra Jarosław Kaczyński. Reklama krytykuje decyzje Aleksandra Kwaśniewskiego dotyczącą wyjazdu do Moskwy na obchody 60-tej rocznicy zwycięstwa.
Reklamę wkrótce odnajdziecie na stronie.

29.05.2005
25 maja 2005 r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostały postanowienia: prezydenta w sprawie zarządzenia wyborów parlamentarnych i marszałka Sejmu o zarządzeniu wyborów prezydenckich. Oznacza to, że od tej chwili oficjalnie ruszyły tegoroczne kampanie wyborcze. Wybory parlamentarne odbędą się 25 września, prezydenckie - 9 października, a ich ewentualna II tura dwa tygodnie później, 23 października.
Tegoroczna prezydencka kampania wyborcza będzie trwała do 7 października, a parlamentarna do 23 września. W wyborach parlamentarnych od 10 do 23 września, a w prezydenckich od 24 września do 7 października pojawiać się będą w Polskim Radiu oraz TVP bezpłatne audycje wyborcze przygotowywane przez komitety wyborcze. Informacji o kampanii prezydenckiej szukaj w dziale PREZYDENT 2005.
-
Polecam nowy numer Magazynu BRIEF, a szczególnie obszerny dodatek do magazynu: "Raport strategiczny IAB Polska. Internet 2004. Polska, Europa i świat." Dla zainteresowanych kampaniami wyborczymi w Internecie lektura obowiązkowa. 
-
Zainteresowanych historia kampanii wyborczych w Stanach Zjednoczonych zapraszam do działu "Książki, które polecam - Jak to się robi w USA". Znajdziecie tam dwie "nowe" pozycje książkowe. Zapraszam!

30.05.2005
Dzisiaj o godzinie 19:00 w Programie 2 Telewizja Polska pokazała dokumentalny film "Lords of the spin" - "Czarodzieje wielkiej polityki". Ten nowy, bo zrealizowany w 2005 roku dokument pokazuje najważniejsze kampanie wyborcze począwszy od Kennedy'ego i Nixona, a kończąc na kampanii Bush'a i Kerry'ego. Jest także wątek polski. W filmie znalazło się wiele ciekawych i dotychczas nie pokazywanych zdjęć.--


(C) MACIEJ RATAJCZAK 2005 WOLSZTYN