-
 Archiwum - sierpień 2005
-
-
2.08.2005
Nieustanny brak czasu sprawia, że z aktualizacją strony nie jest najlepiej. Na brak materiałów nie można jednak narzekać co widać po "bogatej" aktualizacji. W dziale PREZYDENT 2005 znajdziecie kilka nowych filmów wyborczych - LPR, Henryki Bochniarz oraz Donalda Tuska. Zapraszam!

Poza tym wkrótce szykują się dwie świetne premiery książkowe. Pierwsza z nich to premiera książki Sergiusza Trzeciaka "Kampania wyborcza - strategia sukcesu", czyli przewodnik po tym jak prowadzić kampanię wyborczą. 
Druga premiera zapowiadana jest na koniec sierpnia - ukaże się wówczas książka Natalii de Barbaro "Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej". Recenzje książek już wkrótce!

3.08.2005
Po raz kolejny zapraszam do działu PREZYDENT 2005, gdzie obok nowych materiałów - billboardów Henryki Bochniarz i Macieja Giertych znajdziecie materiał filmowy z Panoramy (TVP2) dotyczący haseł wyborczych w toczącej się kampanii wyborczej. W sumie dla interesujących się tematem to nic nowego, ale warto zobaczyć.

16.08.2005
Witam po dłuższej nieobecności. Kampania wyborcza mimo lata i wakacji powoli toczy się do przodu. Dzisiaj w dziale PREZYDENT 2005 kolejna spora porcja materiału. Znajdziecie m.in. nowe spoty wyborcze LPR, SDPL, OKO oraz Donalda Tuska. Poza tym trochę muzyki, a więc piosenki wyborcze Samoobrony i Andrzeja Leppera oraz Ogólnopolskiej Koalicji Obywatelskiej i Stanisława Tymińskiego.
Wkrótce obiecane recenzje książek. Już teraz zapraszam na strone Wydawnictwa Zysk i Spółka - www.zysk.com.pl, gdzie kupić można najnowszą książkę Sergiusza Trzeciaka. Lekturę polecam szczególnie kandydatom w tych wyborach.

Postanowiłem sprawdzić jak komitety wyborcze starają się pozyskać reklamę (darmową) dla swoich kandydatów. Napisałem maila do wszystkich liczących się komitetów wyborczych z prośbą o materiały wyborcze w celu zaprezentowania ich na stronie www. Kto odpowiedział. Jedynie komitety wyborcze Samoobrony - Andrzeja Leppera oraz Włodzimierza Cimoszewicza odpowiedziały pozytywnie, przesyłając swoje materiały (list od Samoobrony był pełniejszy). Od komitetów wyborczych PiS i LPR otrzymałem jedynie maile ze wskazaniem materiałów dostępnych w Internecie. Pozostałe komitety milczą. Myślę, że sytuacja ta oddaje obraz polskiego e-marketingu politycznego, który praktycznie nie istnieje.

17.08.2005
Nareszcie ciekawsze spoty wyborcze. Kandydaci zaczynają korzystać z argumentów ekonomicznych... polityczne wydają się powoli mało skuteczne. Przeciętnemu wyborcy przecież wszystko jedno kto rządzi, ważne aby było za co żyć. Dzisiaj w PREZYDENT 2005 dwa filmy wyborcze poruszające właśnie wątek ekonomiczny. Dwie dobre reklamy - PiS i SDPl.

18.08.2005
No to dzisiaj trochę z innej beczki... choć nie do końca. Poniżej prezentuję zdjęcie wykonane dzisiaj, tj. 18 sierpnia 2005 r. Niby nic dziwnego ale... prezentowany plakat pochodzi z parlamentarnej kampanii wyborczej roku 2001. Wisi więc już cztery lata - całą kadencję. Przez ten czas nikt go nie zdarł, a jedynie trochę wyblakł od słońca.
Dodam, że Pan Stanisław Kalemba został wówczas wybrany do Sejmu i... kandyduje także w tym roku. Plakat jest jak znalazł. Żeby tylko jeszcze PSL wylosowało 13 numer listy :) Z innej strony zauważcie jaką siłę marketingowego oddziaływania ma ten plakat - przez 4 lata widziały go tysiące osób (plakat widoczny jest z ruchliwej drogi). Taki plakat jest wart setek innych, prawda? :)

19.08.2005
Wracamy do trwającej kampanii wyborczej. Dzisiaj kolejny spot wyborczy SDPl. Patrz dział PREZYDENT 2005. Poza tym zachęcam do sięgnięcia po dzisiejszą Rzeczpospolitą, w której znajdziecie ciekawy artykuł o polskich kampaniach negatywnych - "Cel: zabić wiarygodność". Warto przeczytać. Tekst wkrótce na stronie.

24.08.2005
Dzisiaj pierwsza z zapowiadanych nowości wydawniczych. W dziale "Książki, które polecam" znajdziecie opis nowej książki Sergiusza Trzeciaka - "Kampania wyborcza. Strategia sukcesu" wydanej przez Wydawnictwo Zysk i S-ka z Poznania.
Dzięki uprzejmości Autora oraz Wydawnictwa możecie przeczytać pierwszy rozdział książki - "Strategia kampanii wyborczej" (plik PDF, 186 KB)

30.08.2005
Ta książka nie jest nowa. Wydana została przez Klub Obywatelski już 3 lata temu, jednak jak to w przypadku dobrych poradników bywa nadal pozostaje aktualną. 
Więcej o "Kampanii wyborczej krok po kroku" w dziale "Książki, które polecam".
Nowości także w cześci poświęconej trwającej kampanii wyborczej - PREZYDENT 2005. Nowe materiały filmowe znajdziecie w częściach poświęconych kampanii Lecha Kaczyńskiego, Donalda Tuska, LPR oraz Jarosława Kalinowskiego.


(C) MACIEJ RATAJCZAK 2005 WOLSZTYN