-
 Archiwum - lipiec 2007
-
-
7.07.2007
Mimo, że wielu ekspertów negatywnie oceniło ostatnie spoty PiS i PO kampania negatywna trwa nadal, przynajmniej jeśli chodzi o Platformę. Sztab PO zrealizował kolejne dwie reklamy uderzające w kancelarię Jarosława Kaczyńskiego oraz w kancelarie prezydencką Lecha Kaczyńskiego. 
 
Spot Platformy Obywatelskiej "Tanie państwo - Oszukali 1"
- -
Spot Platformy Obywatelskiej "Tanie państwo - Oszukali 2"

Do zrealizowania własnych spotów wyborczych przymierzają się także Samoobrona i SLD. Czy czekają nas wakacje pod znakiem telewizyjnej kampanii negatywnej?
-

*   *   *
-
-- Dziś dla odmiany trochę o kształtowaniu wizerunku prezydenta Francji Nicolas'a Sarkozy. Lewicowe media we Francji krytykują nowego prezydenta za... uprawianie joggingu. "Bieganie jest sprzeczne z francuskim stylem życia, a promowanie mody rodem z USA to element prania mózgów obywatelom" - pisze lewicowy "Liberation". Filozof Alain Finkelkraut stwierdził, iż prezydent powinien raczej spacerować niż biegać: "- Spacerowanie jest zmysłowe, jest aktem duchowym. Jogging ma tylko na celu poskromienie swojego ciała."
Jak widać przeciwnicy polityczni nawet z pozoru pozytywną cechę jaką jest dbalość o sprawność fizyczną i kondycję, potrafią "przekuć" w element negatywnego wizerunku. Sedno marketingu politycznego?
-
8.07.2007
Ostatnio informację na stronie zdominowały newsy o kampanii negatywnej, która w te wakacje zdominowała scenę polityczną w Polsce i nie tylko - także we Francji opozycja skupia się na atakach na rządzacego prezydenta Sarkozy. 
Dziś więc w dziale "Artykuły" wywiad z John'em Dunn - profesor politologii na Uniwersytecie w Cambridge na tamat negatywnej kampanii i jej skuteczności.
Wywiad przeprowadził Mariusz Janik z "Dziennika".
-
24.07.2007
Nakładem Wydawnictwa Sejmowego ukazała się w tym roku ciekawa publikacja opisująca pod kątem marketingu politycznego kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi w 2005 r. O "Wojnie na wrażenia" więcej przeczytacie w dziale "Książki, które polecam"

-

(C) MACIEJ RATAJCZAK 2007 WOLSZTYN