-
 Archiwum - wrzesień 2007
-
-
27.09.2007
Już w poniedziałek, 1 października br. pierwsza poważna debata przedwyborcza - Kaczyński vs. Kwaśniewski. Biorąc pod uwagę fakt, że również 1 października może zostać zamkniętych wiele szpitali, to będzie trudna debata dla szefa rządu. 
 
-- Tymczasem trwa "wojna" na spoty wyborcze i billboardy. W mediach kilka dni temu ukazały się dwie nowe reklamy PO. Styl pierwszej z nich jest identyczny jak w wcześniejszych spotach PiS - "Układ" i "Salon". Celem było zapewne sprawienie, aby widz odebrał reklamę jako ciąg dalszy poprzednich spotów - ciąg w którym negatywną role odgrywa prezydent.
Druga z reklam to czwarta część poprzednich spotów z udziałem Tuska, Komorowskiego i Pitery. Tym razem w pozytywnej w roli głównej Hanna Gronkiewicz-Waltz, a w negatywnej jak zawsze PiS.

Materiały w dziale WYBORY2007.

25.09.2007
Kampania wyborcza zdominowana została przez walkę medialna pomiędzy PO i PiS. W krótkim czasie pojawiło się kilka nowych telewizyjnych spotów wyborczych. Dziś dwa spoty PiS - tzw. spot warszawski oraz spot pt. "Salon". Materiały w dziale WYBORY2007.
-

--
-
Motywem przewodnim kampanii wyborczej stał się zwrot zaczerpnięty ze spotu PiS "Mordo ty moja!" Pozostawię to bez komentarza... jaka kultura polityczna taki język.
-
W Warszawie PiS rozpoczął billboardową kampanię przeciwko PO. 
-
-
20.09.2007
-- W walce o głosy wyborców podczas tegorocznej kampanii zabiegać chce 57 komitetów wyborczych. Są wśród nich wiodące w kraju partie i koalicje, ale są i ugrupowania mniej znane. Spośród tych mniejszych szczególnie ostatnio głośno w mediach o "Partii Kobiet"... głośno jednak nie za sprawą programu lecz przede wszystkim niekonwencjonalnego plakatu. Więcej materiałów w dziale WYBORY2007.

Komentarz: Mimo to, że plakat "Partii Kobiet" 
kojarzy się raczej z akcją profilaktyczną jakieś choroby kobiet, a nie z politycznym debiutem to zamierzony efekt wywołał - o ugrupowaniu stało się głośno. Brawo!

15.09.2007
"By żyło się lepiej" to hasło, które otwiera oficjalną kampanię medialną Platformy Obywatelskiej. W telewizji pojawiły się trzy spoty wyborcze atakująca PiS. Materiały w dziale WYBORY2007.

--

-
14.09.2007
Dzisiaj na Waszą prośbę cztery spoty radiowe Lewicy i Demokratów. Poza tym prezentuję także kolejny spot wyborczy tej formacji.
Dziś także PiS zaprezentował swoje hasło wyborcze - "Zlikwidujemy korupcję" oraz nowe billboardy. Zapraszam do działu WYBORY2007
-
-
13.09.2007
-- Dziś po raz pierwszy wyemitowano spot, który oficjalnie otwiera kampanię wyborczą PiS. Celem materiału było przedstawienie jak dawniej w Polsce za łapówki załatwiano interesy z rządem i opozycją oraz, że Kaczyński i Ziobro z tym skończyli. Reklama utrzymana jest w konwencji filmu sensacyjnego. Reklamę można pobrać w dziale WYBORY2007.
-
Komentarz: Media są zachwycone reklamą PiS, choć tak naprawdę spot nie jest niczym nadzwyczajnym - prosta historyjka w dodatku przebarwiona. Postacie zachowuj się mało naturalne, używają dziwnego - śmiesznego języka (zwrot "mordo ty moja" raczej pasuje do komedii). Myślę, że znacznie lepszy efekt uzyskać można było stylizując film raczej na dokument.

12.09.2007
Kampania nabiera tempa. Trwa kompletowanie list wyborczych. Pojawiają się pierwsze materiały promocyjne. Podczas konwencji wyborczej PiS zaprezentowało piosenkę wyborczą "Kilka prostych słów". 
Materiały wyborcze do pobrania w dziale WYBORY2007.

10.09.2007

Wybory już 21 października br. Chcący startować w wyścigu wyborczym powinni przygotować się do starcia z konkurencją. Świetną metodą może być lektura książki Wojciecha Krzysztofa Szalkiewicza "Kandydat. Jak wygrać wybory". Szerszy opis w dziale "Książki, które polecam", a na zakupy zapraszam do Księgarni Wydawnictwa Branta - www.ksiegarnia.branta.com.pl
Kampania wyborcza wystartowała. Sygnałem do jej początku stało się samorozwiązanie Sejmu 7 września 2007 r. Rywalizację w mediach obok PiS, PO i LPR-u rozpoczęli PSL i LiD. W telewizji emitowany jest spot LiD natomiast w prasie i na ulicach pojawiły się reklamy PSL. Także LiD zadbał już o pierwsze billboardy, na których główną rolę grają Wojciech Olejniczak i Aleksander Kwaśniewski. Więcej w WYBORY2007.

-

(C) MACIEJ RATAJCZAK 2007 WOLSZTYN