-
 Archiwum - kwiecień 2002
-
-
3.04.2002
Rozdział poświęcony sloganom, hasłom wyborczym rozszerzyłem o kilkanaście przykładowych haseł, zaczerpniętych głównie z polskich kampanii wyborczych. Zapraszam!

4.04.2002
Dzisiaj polecam wszystkim książkę, a właściwie dwie książki (2 tomy) autorstwa pana Longina Pastusiaka, "Anegdoty prezydenckie". To bardzo "dynamicznie" napisana historia prezydentów USA, począwszy od Georga Washingtona a skończywszy na B. Clintonie. Książki zawierają wiele ciekawych informacji, także na temat kampanii wyborczych poszczególnych prezydentów. Więcej w dziale "Książki które polecam" Zapraszam!

5.04.2002
Postanowiłem dla wygody wszystkich odwiedzających stronę i interesujących się marketingiem politycznym wprowadzić bezpłatną usługę SUBSKRYPCJI, czyli listowmego (e-mail) powiadamiania o nowościach na stronie... i nie tylko. Zachęcam do zapisywania się.

8.04.2002
Dzisiaj w dziale "Książki, które polecam" pojawiła się już 21. pozycja. Tym razem jest to praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja W. Jabłońskiego i Leszka Sobkowiaka - "Marketing polityczny w teorii i praktyce", wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. Polecam wszystkim - lektura obowiązkowa.

9.04.2002
W kwietniowym numerze "Magazynu Internetowego WWW" znajdziecie ciekawy i obszerny artykuł na temat wykorzystania Sieci przez polityków - "Czwarta władza w Sieci". Postaram się wkrótce opublikować wspomniany tekst - jeżeli redakcja czasopisma wyrazi zgodę.

11.04.2002
Od dzisiaj co tydzień w dziale "Artykuły" pojawiać będzie się kolajna część cykul "Krótka historia marketingu politycznego w Polsce 1989-1995". Dzisiaj pierwsza część - Rok 1989 czyli spontaniczny początek. Zapraszam do lektury!
Postaram się także stopniowo wzbogacać artykuły o zdjęcia z kampanii, plakaty wyborcze, itp. Nie ukrywam, że liczę tu także na Waszą pomoc.

15.04.2002
Dział "Książki, które polecam" wzbogacił się o kolejna pozycję - "Oblicza wyborcy. Społeczne determinanty zachowań politycznych Dolnoślązaków". Biorąc pod uwagę duże znaczenie jakie mają badania opinii publicznej w organizacji kampanii wyborczej, książka ta powinna znaleźć się w biblioteczce każdego "marketingowca".
Dzisiaj także postanowiłem zaprezentować trochę więcej informacji o sobie samym - dział "O mnie".

18.04.2002
W dziale "Artykuły" publikuję dzisiaj drugą część cyklu artykułów o historii marketingu politycznego w Polsce. Zapraszam!
Niebawem artykuły wzbogacone zostaną o fotografie z kampanii !
Dzisiaj ponadto w galerii działu "Plakat" przybył nowy "poster" - Lecha Wałęsy z 1990 roku.

20.04.2002
Dzisiaj na stronie odnajdziecie wywiad z Jacquesem Seguela, który ukazał się we wrześniu 1997 roku w tygodniku "Fakty".
Wywiad odnajdziecie w dziale "Artykuły". Zapraszam!
Dodatkowo, dotychczas opublikowane artykuły z cyklu "Krótka historia marketingu politycznego w Polsce" wzbogacone zostały o zdjęcia. Obiecuję, że na tym nie koniec.

21.04.2002
Przypominam wszystkim odwiedzającym stronę, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej SUBSKRYPCJI, dzięki której będziecie otrzymywać aktualne informacje o zmianach na stronie oraz ciekawostki z marketingu politycznego.

22.04.2002
Wielu z Was pisze z prośbą o informacje, gdzie można nabyć prezentowane na stronie książki. Informuję, że tego typu informacje będą dostępne, jednak na razie wyłącznie droga e-mailową, za pośrednictwem SUBSKRYPCJI. Zachęcam więc do skorzystania z takiej możliwości i wpisania się na listę.

24.04.2002
Rośnie liczba osób zainteresowanych kwestią wykorzystania Internetu w marketingu politycznym. Z listów wiem, że wielu z Was temu właśnie zagadnieniu poświęca swoje prace magisterskie. Wszystkim tym polecam książkę "Internet. Fenomen społeczeństwa informacyjnego", której opis znajdziecie w dziale "Książki, które polecam". Zapraszam!
Informacja, gdzie można nabyć prezentowaną książkę, zostanie w piątek rozesłana za pośrednictwem SUBSKRYPCJI.

25.04.2002
Dzisiaj w dziale "Artykuły" publikuję trzecią część z cyklu "Historia marketingu politycznego w Polsce 1989-1995". Tym razem bardzo krótko przedstawiam kampanię wyborczą z 1991 roku. Wkrótce postaram się ten i pozostałe teksty wzbogacić o zdjęcia, plakaty oraz wyniki wyborów. Zapraszam!

29.04.2002
Wiele osób odwiedzających stronę zadaje pytania dotyczące możliwości zdobycia wyników sondaży preferencji wyborczych Polaków. Dlatego dzisiaj w dziale "Książki, które polecam" prezentuje wspólne wydawnictwo CBOS-u, ISP PAN oraz Sejmu - "Prognozy i wybory - polska demokracja 95".
Informacja na temat możliwości zakupu książki trafi do Was 2 maja za pośrednictwem SUBSKRYPCJI. Warto się zapisać!
 


(C) MACIEJ RATAJCZAK 2002 WOLSZTYN